دعای مادر

یکی از کارکنان گفت : جناب دکتر ، اگر خیلی عجله دارید میتونید یک ماشین کرایه کنید ، تا مقصد شما سه ساعت بیشتر نمانده است  ، دکتر ایشان با کمی درنگ پذیرفت و ماشینی را کرایه کرد و براه افتاد که ناگهان در وسط راه اوضاع هوا نامساعد شد و بارندگی شدیدی شروع شد بطوری که ادامه دادن برایش مقدور نبود .

ساعتی رفت تا اینکه احساس کرد دیگه راه راگم کرده خسته و کوفته و درمانده و با نا امیدی به راهش ادامه داد که ناگهان کلبه ای کوچک توجه او را به خود جلب کرد .

کنار اون کلبه توقف کرد و در را زد ، صدای پیرزنی راشنید : بفرما داخل هرکه هستی ، در باز است …

دکتر داخل شد و از پیرزن که زمین گیر بود خواست که اجازه دهد از تلفنش استفاده کند .
پیرزن خنده ای کرد و گفت : کدام تلفن فرزندم ؟ اینجا نه برقی هست و نه تلفنی ، ولی بفرما و استراحت کن و برای خودت استکانی چای بریز تاخستگی بدر کنی و کمی غذا هم هست بخور تا جون بگیری .

دکتر از پیرزن تشکرکرد و مشغول خوردن شد ، درحالی که پیرزن مشغول خواندن نماز و دعا بود .
که ناگهان متوجه طفل کوچکی شد که بی حرکت بر روی تختی نزدیک پیرزن خوابیده بود ، که هرازگاهی بین نمازهایش او را تکان میداد .

پیرزن مدتی طولانی به نماز و دعا مشغول بود، که دکتر به او گفت :
بخدا من شرمنده این لطف و کرم و اخلاق نیکوی شما شدم ، امیدوارم که دعاهایت مستجاب شود.
پیرزن گفت : و اما شما ، رهگذری هستید که خداوند به ما سفارش شما را کرده است .
ولی دعاهایم همه قبول شده است بجز یک دعا

دکتر ایشان گفت : چه دعایی ؟

پیرزن گفت : این طفل معصومی که جلو چشم شماست نوه من است که نه پدر دارد و نه مادر ، به یک بیماری مزمنی دچار شده که همه پزشکان اینجا از علاج آن عاجز هستند .
به من گفته اند که یک پزشک جراح بزرگی بنام دکتر ایشان هست که او قادر به علاجش هست ، ولی او خیلی از مادور هست و دسترسی به او مشکل است و من هم نمیتوانم این بچه را پیش او ببرم .
میترسم این طفل بیچاره و مسکین خوار و گرفتار شود پس از الله خواسته ام که کارم  را آسان کند .
دکترایشان در حالی که گریه میکرد گفت :

به والله که دعای تو ، هواپیماها را ازکار انداخت و باعث زدن صاعقه ها شد و آسمان را به باریدن وا داشت . تا اینکه من دکتر را بسوی تو بکشاند و من بخدا هرگز باور نداشتم که الله عزوجل با یک دعایی این چنین اسباب را برای بندگان مومنش مهیا میکند. و بسوی آنها روانه میکند.

وقتی که دستها از همه اسباب کوتاه میشود ، فقط پناه بردن به آفریدگار زمین و آسمان بجا می ماند .

منبع :www.beytoote.com

/ 8 نظر / 31 بازدید
مرجع وبلاگ نویسان گیلانی

عرض سلام و ادب خدمت شما وبلاگ نویس گیلانی. متشکریم از بروزرسانی شما. * مادر جان روزت مبارک http://8deyblog.ir/41705/ * دعای مادر http://8deyblog.ir/41699/ * اندر حکایت یارانه و انصرافات یارانه http://8deyblog.ir/41691/ * خود مداری http://8deyblog.ir/41685/ * از کیک کلید مک فارلین تا پیام انتخابات ۲۴ خرداد/ این کلید سر دراز دارد http://8deyblog.ir/41679/ * چگونه شیطان را ضربه فنی کنیم! http://8deyblog.ir/41675/ * از امکانات شخصی امام خمینی (ره) چه می‌ دانید؟ http://8deyblog.ir/41660/ * سیر یارانه نقدی؛ از تبرک و تیمن، تا علامت فقر و نیازمندی http://8deyblog.ir/41647/ * احترام به پاسپورت ایرانیان پیشکش! احترام را به پاسپورت دیپلمات خود برگردانید! http://8deyblog.ir/41640/ شماره شانزدهم گلدون وبلاگی استان گیلان منتشر شد http://8deyblog.ir/41568/ موفق و سربلند باشید.

مرجع وبلاگ نویسان گیلانی

با سلام و عرض ادب. مطلب شما در وبلاگستان 8دی – مرجع وبلاگ نویسان استان گیلان منتشر شد. لینک مطلب: http://8deyblog.ir/41699/ از بروزرسانی شما متشکریم. ..................................... با لینک کردن و قرار دادن بنر تبلیغاتی وبلاگستان 8دی در وبلاگ خود ما را یاری نمایید. در صورت تمایل پس از بروزرسانی ما را مطلع سازید.

رضا

بسیار زیبا

ساحل

سلام بسيار زيبا بود

بهنیوز

با سلام در صورت امکان، لینک و یا بنر تبلیغاتی "سایت خبری تحلیلی بهنیوز" (اخبار بهشهر) را در سایت خود قرار دهید و سپس اطلاع دهید تا ما نیز لینک شما را در قسمت پیوندهای سایت قرار دهیم. با تشکر لینک صفحه ی پیوندهای سایت: http://behnews.com/?page_id=1091

خيلي جالب بود. اتفاقات در زندگي ها ، تماما معني داره و حكمتي در آن هست. اگر اين را باور كنيم قلبمون هميشه آرام خواهد بود.

گیلان خبر

سلام سایت خبری تحلیلی گیلان خبر هم راه شماست . پذیرای انتقادات و پیشنهادات و مطالب شما هستیم . http://www.gilankhabar.com/ info@gilankhabar.comrnrn در صورت امکان لینک گیلان خبر را در وبلاگ خود قرار دهید .

مجید

ای دل غافل.