آیه الکرسی

حضرت رضا(ع) فرمود: دو برادر نزد حضرت رسول آمدند و گفتند: یا رسول الله ما در نظر داریم برای تجارت به شام برویم، دعائی به ما تعلیم فرما.

نبی اکرم فرمود: هرگاه در منزلی فرود آمدید و نماز عشاء را قرائت کردید و خواستید بخوابید تسبیح زهراء و آیه الکرسی را بخوانید، و از هر گزندی محفوظ خواهید بود.

هنگامی که آنها از مدینه بیرون شدند چند نفر دزد دنبال آنان روان شدند، پس از اینکه در منزلی فرود آمدند، دزدان غلامی را فرستادند تا بنگرند آن دو جوان بازرگان در چه حال هستند. کودک رفت و جریان ن دو نفر را که در کجا خوابیده اند مشخص کرد و بازگشت و برای دزدان تعریف کرد.

آن دو بازرگان پس از اینکه نماز خواندند تسبیح حضرت زهراء و آیه الکرسی را قرائت کردند و خوابیدند، غلام بار دیگر برگشت و آمد که بازرگانان را به دزدان نشان دهد و لیکن مشاهده کرد یک دیواری دور آنها کشیده شده است.

غلام بار دیگر نزد دزدان آمد و گفت: دیواری بر آنها کشیده شده است و دسترسی به آنان نیست. دزدان گفتند: خداوند تو را رسوا کند از ترس دروغ میگوئی، دزدان از جای خود برخواستند و آمدند و لیکن با دیواری بلند روبرو شدند، و کسی را در آنجا مشاهده نکردند.

روز بعد در هنگام صبح دزدان نزد آنها آمدند، و گفتند: شما دیشب کجا بودید.

گفتند: ما در همین جا بودیم و از جای خود حرکت نکرده ایم.

دزدان گفتند: ما آمدیم در اینجا یک دیوار بلند مشاهده کردیم، اینک داستان خود را برای ما بازگو کنید، آن دو بازرگان گفتند:

ما نزد حضرت رسول (ص) رفتیم، آن جناب تسبیح زهراء و آیه الکرسی را به ما تعلیم فرمود و ما هم طبق فرمان آن حضرت عمل کردیم.

دزدان گفتند: شما آسوده باشید به خداوند سوگند دیگر شما را تعقیب نمیکنیم و هیچ دزدی قدرت ندارد به شما دستبرد بزند.

منبع : مکارم الاخلاق ص 292

/ 2 نظر / 25 بازدید
کامبیز

با عرض سلام و ادب و احترام و تقدیر و تشکر از زحمات جنابعالی در تجمیع زیباترین، قشنگترین، بهترین و کاملترین سخنان، داستانها و ... ولی نقدی کوچک بر برخی از مطالب شما دارم: آیا میدانید در بین مذاهب دنیا، مذهب شیعه جزو یکی از خرافه ترین مذاهبی است که با هیچ معیارو منطقی قابل مقایسه نیست. دوست عزیز همین داستانی که بیان کردید، خود شما چقدر به صحت و سقم آن از ته قلبتان ایمان دارید؟ به خدا نسل امروز این داستانها را نمی پذیرد. من خودم یک مسلمان هستم. برای معرفی یک ایدئولوژی، عقیده و یا دین راه‌های بسیار مؤثرتر، منطقی‌تر و کارآمدتری وجود دارد. اگر مایلید پیشنهاد میکنم از طریق ایمیل با من در تماس باشید تا راه‌کارهای لازم را تقدیم کنم. با عرض پوزش